مزیت های همکاری در آمینا

مزیت های همکاری در آمینا

شرکت ها و صاحبان کسب و کار موفق به این نتیجه رسیده اند که بهتر است بجای اینکه برروی توان محدود خود سرمایه گزاری کنند، با یکدیگر همکاری نمایند، تا منفعت بیشتری را عاید کسب کار خود کنند و این مهم را با مذاکره با ابزارها و یا مجموعه های توسعه دهنده، برای خود و کسب وکارشان بوجود می آورند.

به زبان ساده یعنی اگر بازار را یک کیک در نظر بگیریم با دو نگرش روبرو می شویم ، یک نگرش سنتی که میگوید، سهم کیک بیشتری را بگیریم و دو  نگرش مدرن که میگوید کیک را بزرگتر کنیم تا سهم همه زیاد تر شود. بنابراین مشارکت و کار تیمی می تواند به توسعه کاری کل تیم  بیانجامد. در تدوین مدل های همکاری در کسب و کار آمینا ما ابتدا دلایل این همکاری را بررسی می نماییم. .

دلایل همکاری با باشگاه ارزش آفرین آمینا چیست؟

۱ استفاده از تکنولوژی در کسب و کار :

رقیب شما در حال حاضر و یا در آینده نزدیک، برای توسعه مارکت خود از تکنولوژی بالاتری نسبت به آنچه در دسترس هست، استفاده می کند، که بدست آوردن آن برای شما و تجارت شما، هزینه برخواهد بود. پس شما می توانید تکنولوژی را درقالب یک همکاری سودمند با آمینا برای خود بدست آورید و حرفه خود را بروز نگه دارید.

این تکنولوژی ها میتواند شامل انواع ابزارهای پذیرش، اپلیکیشن ها، ایجاد باشگاه مشتریان، سایت و روش های گوناگون پرداخت های بانکی باشد.

۲-افزایش فروش و نفوذ در بازار

شما برای نفوذ در بازار و افزایش فروش خود ، باید هزینه زیادی را پرداخت کنید، که ممکن است مقرون به صرفه نباشد ، اما شبکه رو به گسترش آمینا، این امکان را فراهم آورده که شما بتوانید تجارت خود را گسترش داده وسهم بیشتری از بازار، به دست آورید. 

۳– تبلیغات

معمولا کسب‌وکارها برای حفظ سهم بازارشان پول‌ هنگفتی را صرف تبلیغات می‌کنند. شرکت‌ها برای رقابت با کسب‌وکارهای رقیب باید پیوسته خود را به مشتری یادآوری کرده و جایگاه نخست را در ذهن آنها داشته باشند. در غیر این صورت، سهم بازارشان را به رقبا می‌بازند. اغلب، کسب‌وکارهایی که سهم کوچک‌تری از بازار دارند یا تازه‌وارد هستند، نسبت به کسب‌وکارهای بزرگ‌تر به تبلیغات بیشتری نیاز دارند. دلیل این مسأله «فرآیند واکنش به تبلیغات» است. بر این اساس، تبلیغات باعث افزایش سهم بازار تا اندازه‌ی معینی می‌شود و پس از آن فروش به دلیل عدم بازگشت مشتریان و عدم تکرار خرید دچار ریزش می‌شود.

بنابراین شرکت‌های با سهم بازار بزرگ بیشتر بر تبلیغاتِ یادآور که آنها را در ذهن مشتری ماندگار می‌کند، تمرکز می‌کنند. در مقابل رقبای کوچک‌تر برای افزایش سهم بازارشان نیاز به تبلیغات بیشتری دارند. آنها برای ایجاد آگاهی از وجود محصولات‌شان و افزایش فروش و سهم بازار به بودجه‌ی بالایی برای تبلیغات نیاز دارند. بر مبنای «فرآیند واکنش به تبلیغات» کسب‌وکارها و محصولات نو برای دیده شدن در بازار هدف و حفظ این وضعیت برای تحقق خرید، نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری در تبلیغات دارند.

۴استفاده از منابع انسانی و تخصص های موجود

در دنیای آمینا علاوه بر اینکه شرکت ها و کسب و کارهای مختلف به اعضاء باشگاه ارزش آفرین آمینادر قالب  B2Cارائه خدمت میکنند،این امکان هم محیا شده، تا کسب کارها بتوانند با پرداخت هزینه هایی به مراتب کمتر، بصورت B2B نیز، باهم تبادل خدمت نمایند وازمنابع انسانی موجود درکل این بستر بزرگ بهره مند گردند.

۵بالابردن سطح برند

هنگامی که برند شما در بستر آمینادر کنار برندهای معروفتر قرارمیگیرد سرعت رشد شما به طرز شگفت آوری، سریعتر خواهد بود و درمقابل برندهای معروفتر نیز بجای تولید خدمت های تخصصی،برای رشد امکانات باشگاه خود، از برند شما برای ارائه خدمات به اعضاء خود بهره می برند.

۶- بهره مندی از کانال های توزیع

هزینه توزیع برای کسب و کارها، به علت تک محصولی بودن و یا داشتن سهم کم در سبد مصرف خانوار، معمولا مقرون به صرفه و اقتصادی نمی باشد، اما در مقابل، کسب و کارها می توانند با همکاری با یکدیگر در بستر آمینا هزینه های این حوزه را کاهش دهند .

۷– بهره مندی از کل امکانات شبکه

۸- ایجاد ارزش افزوده  تشخیص اینکه محصول شما با خدمات دیگر تکمیل می شود و فروش بیشتری شکل خواهد گرفت.